Kétfarkú pók és pattanóbogár egy 85 millió éves borostyánban

      Kétfarkú pók és pattanóbogár egy 85 millió éves borostyánban bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Kovács Kristóf az MMT -nek megalapítása óta tagja, mi több, hosszú ideig elnöke is volt, így nem csoda, hogy azok, akik a társaságból régóta ismerik, elég sok mindent tudhatnak róla. Azt azonban nem sokan gondolták, hogy még borostyánokat is vizsgál. És ha már vizsgál, talál is bennük érdekességeket, mint azt az ELTE honlapján megjelenő cikkben olvasta Solymosi Kata, aki természetesen gratulált a nem mindennapi felfedezéshez Kristófnak, és a hírt rögtön megosztotta velünk is.

Az, hogy épp ehhez a munkához nem mikroszkópot, de CT-t használt, a dolog értékéből semmit nem von le. Sosem árt, ha egy mikroszkópos nem csak többféle mikroszkópot ismer és alkalmaz profi szinten, de más képalkotó eljárásokat is ismer!

A rövid cikket elolvasva aztán kiderül az is, hogy nem csak Kristóf, de az MMT fiatalabb generációjának tagjai is részt vettek a tudomány számára eddig ismeretlen, meglehetősen régen élt kétfarkú pókféle és pattanóbogár felfedezésében ill. vizsgálatában.  Egy másik vizsgált zárványban felfedezett kis pattanóbogárról ugyanis Dr. Kukovecz Ákos és Dr. Szenti Imre (Szegedi Tudományegyetem Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék) mikroCT-vel végzett vizsgálatai alapján készítettek modellt.

Akit több részlet is érdekel, olvassa el a cikket, aki pedig szeretné tudni, mi minden található még egy 85 millió éves borostyánkőben, kérdezze meg Kovács Kristófot, Kukovecz Ákost vagy Szenti Imrét!